اخبار و مقالات

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق کار

عکس برای مقاله تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق کار

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق کار

استفاده از رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی اتاق کار تاثیر مستقیمی بر روی روند کاری کارکنان  دارد چراکه افراد زمان بسیار زیادی را در محل کارشان سپری میکنند. پس باید با دقت لازم به انتخاب رنگ مناسب بپردازید.در این مقاله ما ویژگی های چند رنگ را با شما به اشتراک میگذاریم:

  • رنگ سفید

اولین رنگی که همیشه در ذهن افراد جرقه میزند رنگ سفید است و میتوان گفت که انتخاب مناسبی نیز میباشد. همانطور که همگی میدانیم رنگ سفید نشانه شفافیت ، وضوح و سکون است و آرامش خاصی را با خود به دنبال دارد به همین دلیل است که در بالا ذکر کردیم که میتواند انتخاب مناسبی باشد برای محل کار شما.

اما استفاده از رنگ سفید یک نکته منفی را با خود همراه می آورد و آن هم این است که شما به مرور زمان به این رنگ عادت خواهید کرد و ایجاد  تغییر رنگ در محیط را به سختی میپذیرید.

عکس مقاله تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق کار
تاثیر رنگ سفید در دکوراسیون داخلی اتاق کار
  • رنگ خاکستری

این رنگ به افراد کمک میکند تا بتوانند تمرکز کنند و پرش فکری نداشته باشند ،بنابراین میتوانیم بگوییم مناسب افرادی است که نیاز به آرامش دارند و میخواهند ایده پردازی کنند .درست است که رنگ خاکستری باعث میشود که کارکنان دیرتر خسته شوند، اما حتما باید توجه کنیم که استفاده از رنگ خاکستری به صورت تک رنگ و در یک حجم وسیع میتواند نتیجه معکوس دهد و بسیار خسته کننده باشد. اما اگر به صورت درست و اصولی از این رنگ استفاده کنیم به دلیل خنثی بودنش میتوانیم با هر رنگ دیگری ترکیب بسیار زیبایی را خلق کنیم زیرا رنگ خاکستری سازگاری بسیار بالایی در ترکیب شدن داراست.

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق کار
تاثیر رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی اتاق کار
  • رنگ آبی

رنگ آبی  در رقابت با رنگ های دیگر برای اتاق کار قطعا رتبه اول را کسب را خواهد کرد. همانطور که میدانید شرکت های بزرگ برای دفاتر رسمی خود از این رنگ استفاده میکنند تا قدرت خود را به رخ مشتریان و رقیبان خود بکشند. بهتر است برای خودنمایی بیشتر این رنگ و افزایش القای حس قدرت از رنگ های سبز یا زرد استفاده شود که مکمل این رنگ هستند.

همانطور که از ویژگی های خارق العاده این رنگ صحبت کردیم در کنارش باید بدانیم که بوجود آوردن یک ترکیب ایده آل و رسیدن به یک تنالیته مناسب با این رنگ نیاز به مشاوره با افراد متخصص را دارد چون اصلا کار راحتی نیست.

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق کار
تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون داخلی اتاق کار
  • رنگ قرمز

حتما خیلی از افراد را در اطرافتان مشاهده میکنید که به رنگ قرمز علاقه دارند اما همین افراد هم سخت میتوانند بپذیرند که اتاق کاری به رنگ قرمز داشته باشند .

استفاده از رنگ قرمز به دلیل داشتن حس شور و هیجان در محل های ورزشی و تفریحی مناسب است اما داشتن اتاق کاری به رنگ قرمز خیلی عادی و عامه پسند نیست! اما میتواند پیشنهاد مناسبی برای اتاق جلسه یا اتاق ایده پردازی باشد و البته فراموش نکنید که بهترین گزینه استفاده از رنگ سفید در کنار این رنگ است.

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق کار
تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق کار
  • رنگ زرد

با توجه به اینکه امروزه شرکت های در حال توسعه  را اغلب جوانان  تشکیل میدهند بهتر است با انتخاب رنگ مناسب در این فضاها محیطی را فراهم کنیم که بتوانیم ا زشور و انرژی جوانان در این فضاها نهایت استفاده  را بکنیم . بهترین انتخاب در محیط های استارت آپی رنگ زرد است که انرژی را کاملا به محیط دعوت میکند.اگر تنها یک بار در محیطی قرار بگیرید که با این رنگ دیزاین شده است میتوانید به اعجاز رنگ زرد پی ببرید.

این رنگ درترکیب با آبی روشن و سفید میتواند بسیار چشم نواز به نظر برسد.

تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون داخلی اتاق کار
تاثیر رنگ زرد در دکوراسیون داخلی اتاق کار

 

همچنین ببینید: مشاهده و خرید انواع مبلمان اداری در فروشگاه اینترنتی چندسو

دیدگاهتان را بنویسید

آواتار موبایل
x
X