بررسی و راهنمای خرید بهترین میز تحریر

بازدید: 384 بازدید

میز تحریر یکی از ساده‌ترین میزهای موجود در بازار است که در جنس‌های مختلفی تولید می‌گردد تا افراد بتوانند جهت نوشتن و مطالعه از آن استفاده نمایند. می‌توان به جرأت گفت انواع میزهای تحریر همچون میز تحریر خانگی، میز تحریر اداری و… موجب استفاده بهینه از محیط و ایجاد دکوراسیون مرتب و منظم فضای خانه و ادارات می‌گردند، چرا که این میزها از کشوها و محفظه‌های متعددی ساخته شده‌اند که جهت نگهداری کاغذ، خودکار و لوازم مختلف به کار می‌روند. معمولا طراحی میز تحریر خانگی به صورت صاف و مسطح می‌باشند و این میزها ابعاد کوچکی دارند، به همین دلیل فضای کمی را اشغال می‌نمایند، اما در مقابل میزهای اداری از ابعاد بزرگ و کشوهای متعددی برخوردار هستند به طوری که بر روی آن ها کلیه لوازم الکترونیکی از قبیل کامپیوتر، پرینتر، تلفن و… در مکآن های مخصوص قرار می‌گیرند. همچنین طراحی این میزها به گونه‌ای است که فضای مناسبی را جهت چرخش صندلی چرخدار فراهم می‌کند و امکان رفتن صندلی چرخدار در داخل آن ها وجود دارد. بنابراین با توجه به تفاوت میزهای تحریر خانگی و اداری، هر کدام از این میزها باید در محل مناسب خود به کار روند تا بتوان بیشترین استفاده را از آن ها برد. بدین ترتیب در این مقاله به بررسی میز تحریر می‌پردازیم و نکاتی را جهت خرید و انتخاب این محصول ذکر می‌کنیم.

میز تحریر چوبی در فضای اتاق

معرفی انواع میزهای تحریر

امروزه مدل‌های متنوعی از میزهای تحریر تولید و روانه بازار گردیده است و می‌توان گفت هنگامی که نام میز تحریر را بیان می‌کنیم در واقع به مجموعه‌ای از میزها اشاره داریم که شامل انواع میز اداری، میز کامپیوتر، میز تاشو، میز کتابخانه‌دار، میزهای دیواری و… هستند. بنابراین در ادامه به بررسی هر کدام از این انواع میز و تناسب آن ها با دکوراسیون محل استفاده می‌پردازیم.

میز تحریر ساده

میزهای تحریر ساده نمونه‌ای از انواع میز تحریر خانگی محسوب می‌شوند که ظاهری ساده و سطحی بدون برجستگی دارند. این میزها هیچ‌گونه قفسه و کتابخانه ای ندارند و به میزهای مطالعه نیز شهرت دارند. معمولا میز تحریر ساده دارای یک کشو یا جای مخصوصی است که اغلب برای استفاده از لپ تاپ یا قرار دادن کتاب و لوازم مختلف به کار گرفته می‌شود. استفاده از این میزهای تحریر ساده در اغلب مکان ها بخصوص در اتاق‌های مطالعه و منازل مناسب است و دکوراسیون جذابی به این مکان ها می‌دهد.

میز کامپیوتر

میزهای کامپیوتر نیز در گروه میز تحریر خانگی قرار دارند البته از این میزها در مدارس، شرکت‌ها و… نیز استفاده می‌شود. از آنجایی که طراحی این میزها به گونه‌ای است که امکان استفاده از  لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی را فراهم می‌کند، چرا که دارای محفظه‌های تعبیه شده برای قرار دادن کیس، کیبورد، مانیتور و… هستند. بکارگیری میز کامپیوتر در فضای خانه و مکان های گوناگون موجب می‌شود تا هر چیزی سر جای مخصوص خود قرار گیرد و نظم خاصی به محیط خانه، مدرسه و… می‌دهد.

میز تحریر در فضای اداری

میز تحریر اداری

از آنجایی که کارمندان در ادارات ساعات زیادی مشغول به کار هستند، بنابراین استفاده از میزهای معمولی در ادارات مناسب نیست و موجبات خستگی کارکنان می‌گردد. از آنجایی که فضا و سطح میز اداری پهن طراحی شده تا انواع و اقسام لوازم الکترونیکی مانند کامپیوتر، لپ تاپ، پرینتر، تلفن و… که مورد نیاز کارمندان می‌باشند بر روی میز چیده شود و به قول معروف دم دست کارکنان باشد تا بتوانند خیلی راحت با استفاده از یک صندلی چرخدار فوری و بدون برخواستن کارهای خود را انجام دهند. این میزها دارای قفسه‌ها و کشوهای متعددی است تا کارکنان بتوانند اسناد، مدارک و.. خود را در جای مناسبی قرار دهند. بنابراین میزهای اداری مانع از هرج مرج در محیط‌های اداری می‌شوند و فضای شیک، مرتب و… را به شرکت‌ها و سازمآن ها می‌بخشند تا کارکنان بهترین خدمات را به مراجعین خود ارائه دهند.

میز تحریر تاشو

اگر به دنبال یک میز تحریر خانگی کم‌جا هستید تا از فضای محیط خود بیشترین استفاده را ببرید، به انتخاب میز تحریرهای تاشو بپردازید. این میز تحریرها را بعد از مطالعه می‌توان تا کرد و در گوشه‌ای قرار داد تا فضای محیط بازتر شود. امروزه مدل‌های گوناگونی از میز تحریرهای تاشو همچون مدل‌های دیواری، پایه دار و… تولید گردیده است. بنابراین استفاده از این میزها در مکان ها و آپارتمان های کوچک موجب خواهد شد، تنها در صورت نیاز از این ابزار استفاده گردد و از فضای میز تحریر جمع شده بهترین استفاده را برد و دکوراسیون جذاب و بازتری به اتاق خواب، مطالعه و… بخشید.

میز تحریر کتابخانه دار

این میز تحریرهای هم در خانه و هم در ادارات به کار می‌روند، چرا که از کمدها و قفسه‌های زیادی برخوردار هستند که فضای ذخیره‌سازی زیادی را در اختیار کارمندان در ادارات یا دانش آموزان، دانشجویان و… در منازل قرار می‌دهد. برخی از این میزها از روکش نیز برخوردارند تا در صورتی که نیاز به لوازم نباشد آن ها را از معرض دید پنهان کرد، بنابراین اگر می‌خواهید به محیط کار یا منزل خود نظم خاصی ببخشید، انتخاب این میزهای پرکاربرد را فراموش نکنید!

میز تحریر کتاب خانه دار

ویژگی‌های یک میز تحریر خوب

از آنجایی که عصر ما عصر ارتباطات است، بنابراین همه افراد روزانه بخشی از زمان خود را به نوشتن، مطالعه کردن، یاداشت‌برداری و… اختصاص می‌دهند. به همین جهت باید از ابزار مناسبی جهت یادگیری و آموزش مطالب نیز استفاده کنند تا دچار مشکلات جسمی نگردید. بنابراین بکارگیری یک میز تحریر خوب و استاندارد متناسب با محیط یکی از ابزارهای مهم در عصر ارتباطات است. یک میز تحریر خوب از خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار می‌باشد که این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند:

 • ابعاد مناسب: معمولا ابعاد مناسب میز تحریر با توجه به نحوه نشستن، زاویه گردن، آرنج و دست‌های هر فرد تعیین می‌گردد، زمانی که با نشستن زانوها زاویه نود درجه ایجاد نمایند و گردن فرد بیشتر از نود درجه خم نگردد، همچنین زاویه‌ی ۱۱۰ سانتی بین دست‌ها و آرنج ایجاد شود، این میز تحریر خانگی، اداری و… ابعاد مناسبی دارد.
 • جنس میز تحریر: امروزه انواع میز تحریرهای در جنس‌های گوناگونی همچون چوب، پلاستیک، ام دی اف، شیشه، فلز، نئوپان و… ساخته می‌شوند. معمولا بهترین میز تحریرها جنس باکیفتی دارند و در عین حال شیک و لوکس هستند، از این رو تاثیر مستقیمی بر جذابیت محل استفاده می‌گذارند. میزهای چوبی و میز تحریرهای ام دی اف با توجه به دوام فوق‌العاده و جذابیت ظاهریشان انتخاب اول بسیاری از افراد محسوب می‌گردند.
 • وزن مناسب: یک میز تحریر مرغوب باید از وزن مناسبی نیز برخوردار باشد، یعنی نه چندان سنگین باشد که در صورت لزوم امکان جابجایی آن به سختی صورت گیرد و نه آنقدرها سبک باشد که با یک اشاره تعادلش بر هم بخورد و ثبات کافی نداشته باشد.
 • طراحی ایدهآل: طراحی میز تحریر خوب باید متناسب با نیاز کاربر صورت گیرد تا بتواند به انتخاب میز مورد نظرش بپردازد. مثلا میز تحریرهای که تنها به قصد نوشتن به کار می‌روند باید سطحی صاف داشته باشند تا کاربر بدون خستگی به نوشتن و نت‌برداری بپردازد. میز تحریر کامپیوتر نیز باید فضای مناسب جهت قرار دادن مانیتور، کیس، صفحه کلید و… را داشته باشد. میز تحریرهای مخصوص خوشنویسی، نقاشی و… نیز باید روکشی ضدلک داشته باشد تا در صورت جوهری شدن میز امکان پاک کردن آن وجود داشته باشد.

نکات مهم جهت خرید و انتخاب انواع میز تحریر

اگر می‌خواهید در منزل به درس خواندن بپردازید و تکالیف، تحقیقات و… خود را انجام دهید، یادداشت برداری کنید، استفاده از میز آشپزخانه یا پذیرایی برایتان به جز خستگی فایده‌ای ندارد؛ بنابراین به فکر خرید میز تحریر باشید! البته نباید انتخاب میز تحریر را سرسری بگیرید، بلکه با توجه به نکات مختلفی باید این میزها را برگزینید تا بهترین انتخاب را داشته باشید و بیشترین استفاده را از این محصول ببرید. بنابراین می‌توان برخی از نکات مهم جهت خرید و انتخاب میز تحریر را این‌گونه ذکر کرد:

میز تحریر در فضای اداری

 • هدف از خرید میز تحریر: قبل از انتخاب میز تحریر هدف خود را از خرید این محصول تعیین کنید، شما باید بدانید که میز را برای چه کاری می‌خواهید! قصدتان از خرید این میز تنها نویسندگی است یا می‌خواهید کامپیوتری را هم بر روی میز قرار دهید و از آن استفاده کنید؛ شاید هم می‌خواهید با قرار دادن یک میز تحریر شکیل، دکوراسیون داخلی منزل خود را کامل‌تر کنید.
 • محل قرار گرفتن میز و فضای موجود: حتما به محلی که قرار است میز تحریر را در آن قرار دهید، توجه کنید. بنابراین باید از اندازه دقیق محل اطلاع داشته باشید. مثلا اگر می‌خواهید یک میز تحریر را در اتاقی ۶۰ یا هفتاد متری به کار ببرید، باید بدانید میز تحریر باید چیزی حدود ۱۰ درصد فضا را بگیرد و حتما نزدیک پریز برق باشد. میز تحریرهای کمجا دیواری و تاشو جهت استفاده در محیط های کوچک بهترین گزینه به شمار می‌آیند.
 • میزهای اختصاصی با آپشنهای اضافی: برخی از میز تحریرها ی خانگی یا اداری خاص از امکانات بیشتری برخوردارند، مثلا برخی از این میزها فضای مخصوصی جهت نگهداری کیس، کیبورد، کابل و محافظ برق دارند. همچنین مدل‌های دیگری از میز تحریرها نیز به صورت ویژه‌ای تولید شده‌اند، این میزها با داشتن کشوها و محفظه‌های متعددی محل مناسبی برای نگهداری انواع لوازم و کتاب‌ها دارند. داشتن چنین آپشن‌های موجب می‌شود تا میز شما نظم و ترتیب خاصی داشته باشد و دچار شلوغی و به هم‌ریختگی نگردد.
 • انتخاب جنس و رنگ میز تحریر: به هنگام خرید میز تحریر توجه به جنس و رنگ میز ضروری است، اگر محیطی که قصد استفاده از میز تحریر را دارید، رنگ روشن دارد، می‌توانید به انتخاب میزهای تیره بپردازید. همچنین در صورتی که رنگ‌آمیزی اتاق شما با رنگ‌های گرم صورت گرفته به سراغ میزهای رنگ روشن بروید. معمولا میزها با رنگ تیره مناسب استفاده در مکان های رسمی و ادارات می‌باشند. بهتر است در مکان های مدرن و مینمال از میزها با رنگ‌های روشن استفاده نماید تا هارمونی بیشتری با این محیط‌ها داشته باشد.
 • توجه به سبک میز تحریر و تناسب آن با سبک محل استفاده: طراحی و سبک میز باید با دکوراتیو منزل و محل استفاده تناسب لازم را داشته باشد. از آنجایی که تناسب میزها با فضای محل موجب افزایش تمرکز مخاطب به هنگام کار و مطالعه می‌شود و به آرامش ذهنی او در حین کار کمک می‌کند. بنابراین امروزه میز تحریرهای خانگی، اداری و… در مدل‌های کلاسیک، مدرن، روستایی و… ساخته می‌شوند. معمولا میز تحریر سنتی یا کلاسیک جلا و براقیت خاصی دارد و کنده‌کاری‌های ظریفی بر روی پایه‌ها و سطح آن انجام شده که جذابیت ظاهری زیادی به این میزها بخشیده است، علاوه بر این از چوب‌های اصل در ساخت این میزها استفاده شده به همین دلیل وزن بالایی دارند، این میزها در محیط‌های کلاسیک، رسمی به کار می‌روند. میزهای مدرن نیز در جنس‌های مختلف و بدون هیچ کنده‌کاری و… ساخته می‌شوند و در منازل مدرن و محیط‌های باکلاس کاربرد زیادی دارند.
 • توجه به ابعاد استاندارد میز: میز تحریرهای مرغوب از ابعاد استانداردی برخوردار هستند، معمولا طول این میزها بین ۷۰ سانتی‌متر تا ۱.۵ متر با توجه به وزن و قد افراد تعیین می‌گردد. همچنین عرض میزها نیز یک یا دو سانت بالاتر یا پایین تر از ۷۵ سانتی‌متر انتخاب می‌‌شود. البته نوع صندلی نیز در تعیین ارتفاع میز تحریر تاثیرگذار است.
 • توجه به بودجه خود و محل خرید: به هنگام انتخاب میز تحریرها حتما بودجه خود را در نظر بگیرید و جنس و مدل این محصول را متناسب با بودجه در نظر گرفته خود انتخاب نمایید. همچنین به مکان خرید این میزها نیز توجه نمایید و از مراکز و فروشگاه‌های معتبر به خرید این میزها بپردازید تا خیالتان از کیفیت و اصالت این میزها راحت‌تر باشد.

نحوه نگهداری از انواع میز تحریر

میز تحریر خانگی، اداری و… شما در هر جنس، مدل و… است نیاز به مراقبت دارد تا بتوان سال‌های سال از آن استفاده نمود. بنابراین برای اطلاع افراد از نحوه مراقبت از این میزها، در ادامه برخی از مهمترین نکات جهت پیشگیری از خرابی میز تحریر را بیان می‌کنیم.

 • یکی از راه‌های جهت مراقبت و افزایش دوام میزهای تحریر، گردگیری به موقع آن ها می‌باشد.
 • بهتر است با استفاده از یک دستمال نرم به انجام گردگیری بپردازید تا سطح میز تحریر دچار خش و خط نگردد.
 • تا جایی امکان میزهای تحریر را از مکآن های مرطوب دور سازید، از آنجایی که رطوبت موجب فرسایش میز تحریرهای چوبی و زنگ‌زدگی میزهای فلزی و… می‌گردد.
 • اگر به هنگام مطالعه یا نویسندگی تمایل به سرو نوشیدنی‌های مختلف دارید، حتما از ظروف و زیر لیوانی مناسب استفاده کنید تا در صورت ریختن نوشیدنی روی میز محل آن لک نشود. در صورت بروز هر گونه لکه فورا آن را با حوله‌ای نرم و لکه‌بر متناسب با جنس میز بزدایید.
 • برخی از میز تحریرها بخصوص میز تحریرها با جنس چوبی حساسیت بالایی در برابر تابش مستقیم آفتاب دارند. بنابراین بهتر است این میزها را در مکان مناسب و به دور از نور خورشید قرار دهید تا از خطر خشک شدگی بافت چوب و آسیب‌های جدی حفظ شوند.

بهترین میز های تحریر را از کجا بخریم

میز تحریر به عنوان یکی از وسایل ضروری در منزل و محل کار شما می‌باشد، بنابراین افرادی که قصد خرید این میزها را دارند باید به سراغ میزهای مرغوب و استاندارد بروند و به هنگام خرید این محصولات نکات مختلفی را در نظر بگیرند. از این رو در این مقاله برای آشنایی بیشتر مخاطبان به معرفی انواع میز تحریر پرداختیم و نکات خرید و خصوصیات مرغوب‌تربن میزها را بیان کردیم تا مشتریان بتوانند با توجه به این اطلاعات میز تحریر مناسبشان را انتخاب کنند. اگر شما هم به دنبال خرید میز تحریر استاندارد با کیفیت عالی هستید، به شما توصیه می‌کنم به سایت محبوب چندسو مراجعه کنید! این فروشگاه اینترنتی انواع مدل‌های میز تحریر خانگی، میز اداری، میز کامپبوتر و…. را در رنگ‌ها و سبک‌های متنوع با کیفیت عالی و قیمت منصفانه عرضه می‌کند.‌ همچنین در صورت خرید عمده این محصولات تخفیفات ویژه‌ای برای مشتریان در نظر می‌گیرد، از طرفی امکاناتی برای مشتریان مهیا ساخته تا بتوانند به طور قسطی نیز میز تحریر دلخواهشان را تهیه نمایند. با محصولات چندسو بهترین‌ها را تجربه کنید!

دسته بندی مقالات عمومی
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.